OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Články » Lucemburské víno

Lucemburské víno

Velká vína z malé země - víno z Lucemburska

Lucemburská vína mají staletou tradici. Aby ne, když se o vinohradnickou oblast dělí s Německem ve světoznámém údolí Mosely. Německé moselské je doménou Rieslingu (ryzlink rýnský), lucemburská vína jsou odrůdově pestřejší. Najdeme mezi nimi, samozřejmě vedle ikonického rieslingu, také francouzské odrůdy Pinot Blanc (Rulandské bílé), Pinot Gris (Rulandské šedé), Auxerrois nebo nám velmi známý Müller Thurgau, oblíbený mezi moravskými vinaři, zde označovaný jako Rivaner. Lucembursko má jedinou viniční apelaci Moselle Luxembourgoise. Lucemburská tichá vína jsou rozdělena do několika tříd podle kvality. 

Lucembursko je zemí zaslíbenou pro šumivá vína. Míra oblíbenosti sektů je zde jedna z nejvyšších na světě. Velkou zásluhu na této skutečnosti má vinařství Bernard-Massard, které již více než 90 let vyrábí kvalitní suchá, polosuchá, ročníková i růžová šumivá vína. Značka Bernard-Massard je rodinným stříbrem Lucemburčanů, kteří jsou pyšní, že jejich víno dosáhlo celosvětového věhlasu a prodává se v 30 zemích v Evropě i zámoří. Vína Bernard-Massard jsou přítomna i na oficiálních akcích lucemburského královského dvoru.

Doprava ZDARMA nad 2000 Kč
Sleva 5-10% na karton

- Doprava po celé ČR za 99,-
- Osobní odběr v Praze zdarma
- Degustační kartony
- Zboží SKLADEM
- Množstevní slevy
Články o víně

Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let

Obchodní podmínky

Bernard-Massard E-shop