0 Kč

Bernard-Massard Moselle Luxembourgeoise

Vítejte na stránkách lucemburského vinařství Bernard-Massard!

Najdete zde informace o vinařství a vínech včetně ESHOPu s nabídkou vín k prodeji online. Věříme, že zde získáte nové znalosti o našich šumivých i tichých moselských vínech a využijete možnost je ochutnat. V případě dotazů nás můžete kdykoliv kontaktovat pomocí formuláře.

Děkujeme za vaši přízeň a přejeme příjemné zážitky. 
BernardMassard.cz

vinice Mosel Bernard Massard


Lucemburská vinařská tradice má staletou historii. Možná jste dosud o lucemburských vínech neslyšeli, ale když se řekne Mosela, mnozí z Vás jsou "doma". Tato světoznámá oblast má totiž také lucemburskou část. V úseku, kde tvoří Mosela hraniční řeku mezi Německem a Lucemburskem, se nachází lucemburský vinařský region Moselle Luxembourgoise. Na rozdíl od německých moselských vín, kde jasně dominuje Riesling (Ryzlink rýnský), lucemburská moselská vína jsou odrůdově pestrá s rovnoměrným zastoupením francouzských odrůd Pinot Blanc (Rulandské bílé), Pinot Gris (Rulandské šedé), Auxerrois, Pinot Noir (Rulandské modré), Chardonnay, německého Rieslingu, ale také Rivaneru - u nás dobře známá, na Moravě velmi oblíbená odrůda Müller Thurgau.  

Zajímavostí lucemburské vinné kultury je oblíbenost šumivých vín. Spotřeba sektů je v Lucembursku možná nejvyšší na světě v přepočtu na obyvatele. Lucemburčané pijí šumivá vína po celý rok, zejména v létě, nejen na Silvestra, a na kvalitu si potrpí. Vinařství Bernard-Massard je hrdé, že již přes 90 let je součástí této kultury a značka Bernard-Massard si mezitím vydobyla své místo i u lucemburského královského dvora.

Články informace o vinařství Bernard-Massard  Internetová vinotéka moselských vín Bernard-Massard  Internetové služby eshopu BernardMassard.cz víno

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.